Velmi úspěšné krajské kolo v ZVHB 2023 – postup dvou družstev na MČR

V sobotu 11. 11. 2023 se naše 4 družstva v kategorii mladší, starší žáci a dorost zúčastnila krajského kola celostátní soutěže ZVHB (Závod hasičské všestrannosti a brannosti) v Jánských Koupelích. Na závod se od okresního kola velmi intenzivně připravovala, největší důraz jsme kladli na střelbu ze vzduchovky a vytrvalostní běh, teorii jsme již jen opakovali, neboť děti její výborné znalosti prokázaly již na okresním kole.

Stovky vystřílených diabolků a naběhané kilometry se projevily úspěšným představením všech našich družstev.

Mladší žáci bezchybnou teorií, jen s devíti trestnými body na střelbě podali skvělý výkon a obsadili krásné páté místo. K lepšímu umístění chyběl jen rychlejší běh, což bylo způsobeno zejména věkovým hendikepem oproti ostatním soupeřům.

Starší žáci „B“ s jednou chybou v teorii a osmi nesestřelenými špalíky obsadili hezké 4. místo.

Starší žáci „A“ bezchybnou teorií a pouze s pěti nesestřelenými špalíky a výborným během vybojovali skvělé druhé místo s právem postupu na MČR.

Smíšené družstvo dorostu sice lehce zaváhalo na střelbě, když nesestřelilo osm špalíků, ale bezchybnou teorií a bezkonkurenčně nejrychlejším během jednoznačně svou kategorii vyhrálo a postoupilo na MČR, které se bude konat 6. a 7. dubna 2024 ve Vlašimi.

Všem dětem a trenérům gratulujeme ke skvělým výsledkům a děkujeme za vzornou reprezentaci našeho sboru a těšíme se na zápolení na MČR ve Vlašimi.