4. místo z MČR hry Plamen 2022

Naší mladí hasiči reprezentovali MSK na Mistrovství ČR hry Plamen, které se konalo ve dnech 24. – 26. 6. v Hradci Králové. Právo startovat na tomto mistrovství mělo celkem 15 vítězných týmů jednotlivých krajů z celé České republiky. Letos konání neomezovala žádná opatření, tudíž se závodilo oproti loňsku ve všech šesti disciplínách.

Po krajském kole, které se konalo o 14 dnů dříve, se družstvo pustilo do ještě intenzívnějšího tréninku, včetně dvou celodenních, protože jeho cílem bylo na MČR uspět co nejlépe.

Do Hradce mladí hasiči vyrazili již v pátek, neboť prezentace a tréninky byly plánovány hned na sobotní ráno. Ubytování bylo pořadatelem zajištěno ve třídách místní střední průmyslové školy.

Sportovní klání odstartovala v sobotu po slavnostním nástupu štafeta 4×60 metrů s překážkami. S jejím provedením v čase 40,37 jsme vylepšili osobní rekord, a i když byla 4. v pořadí, byli jsme s výsledkem spokojeni. Odpoledne se pak družstva přemístila do okolí Stříbrného rybníka na závod požárnické všestrannosti. Tato disciplína nám bohužel nevyšla a 9. místo v ní nás velice bolelo.

Druhý den, neděle v Hradci Králové, v žáru slunce patřila dalším čtyřem disciplínám. Sportovní klání začalo požárním útokem CTIF. První pokus se u nás neobešel bez trestných bodů, ale druhý již byl bez chyb, a dosáhli jsme v něm 6. místa. Bohužel naše závodnice si z něj ale odnesla zranění, které jí i celý tým začalo limitovat v dalších třech disciplínách. Závody pokračovaly štafetou CTIF. I přes narychlo pozměněné složení jsme ji nakonec zvládli solidně v pátém nejlepším čase. Poté následovala štafeta požárních dvojic, naše oblíbená a silná disciplína. I když jsme ji kvůli zranění nedokázali oproti krajskému kolu vylepšit, tak se nám povedla a dokázali jsme v ní obsadit třetí medailovou příčku.

Poslední „královskou“ disciplínou byl požární útok, každé družstvo mělo dva pokusy. Bohužel tato disciplína bývá často ovlivněna meteorologickým vlivem – větrem, neboť pokus končí až nastříkáním terčů deseti litry vody, což je i za bezvětří náročná věc a v případě větrů kolikrát zoufalý boj. Právě při prvním pokusu nás protivítr zásadně ovlivnil, a z času 32,14 jsme byli zklamaní. Při druhém pokusu k nám byl už vítr ale milostivý a my dosáhli výborného času 23,56 sekund, čímž jsme vybojovali třetí místo v této disciplíně, těsně za druhou Pískovou Lhotou (23,47s) a vítězi z Markvartic (21,43s).

Vítězem letošního MČR hry Plamen se stalo zcela zaslouženě družstvo SDH Písková Lhota ze Středočeského kraje se součtem bodů 11, před obhájcem z loňského roku SDH Bludov z kraje Olomouckého se součtem 17 bodů. Třetí příčku, o kterou jsme velmi bojovali, a byla i reálná, nakonec obsadilo družstvo SDH Žákava z Plzeňského kraje se součtem bodů 28. Naše družstvo se součtem 30 bodů nakonec obsadilo sice nepopulární, ale z našeho pohledu hezké čtvrté místo, navíc s dvěma třetími místy v dílčích disciplínách.

V historii našeho sboru v kategorii mladých hasičů z dosavadních tří účastí na MČR, na které jsme se probojovali opět po dlouhých 25 letech, se jedná o naše nejlepší umístění. Za tímto úspěchem je dlouhodobá podpora sboru práce s mládeží, velký zájem a odhodlání dětí trénovat, časově velmi náročná a obětavá práce trenérů s maximálním nasazením, ale také podpora města Kopřivnice, Moravskoslezského kraje, NSA a Okresního sdružení hasičů. Všem děkuji za maximální podporu, kladný přístup a dětem za výbornou reprezentaci sboru.

S.Holub, vedoucí mládeže

plamen MČR 2022 celkové výsledky