1.kolo Floriánek CUP MH 2021 + soutěž dorostu v běhu na 100m překážek

Sbor dobrovolných hasičů Mniší za podpory Města Kopřivnice a fa KOVOK KOPŘIVNICE uspořádal v sobotu 11. 9. 2021 šestý ročník pohárové soutěže mladých hasičů zařazené do ligy „Floriánek CUP 2021“ a pátý ročník pohárové soutěže dorostu v běhu na 100 m překážek.

Mladí hasiči soutěžili v disciplínách požární útok s vodou, štafetě požárních dvojic a běhu na 60 m překážek. Krásné slunné počasí přivítalo do bojů o poháry, medaile a věcné ceny celkem 16 družstev, z toho 7 družstev mladších žáků a 9 družstev žáků starších.

V kategorii starších žáků zvítězili mladí hasiči z Frenštátu pod Radhoštěm před týmem Mniší „B“ a třetím Tískem, Mniší „A“ bylo čtvrté. V mladších žácích zvítězil Hájov, druhé bylo Mniší „B“, třetí Výškovice.

Kromě týmových závodů proběhl i závod v běhu jednotlivců na 60 m překážek, kterého se celkem zúčastnilo v pěti kategoriích (přípravka a mladší/starší dívky/chlapci) 40 dětí.

Po skončení plnění disciplín mladých hasičů probíhal na antukové dráze běh dorostu na 100 m překážek. Do něj nastoupilo celkem 17 dívek a chlapců v kategoriích starší, střední a mladší dorost.

Soutěž byla finančně podpořena dotací města Kopřivnice, která byla použita na nákup medailí, pohárů a věcných cen.

Pořadí na prvních třech místech v běhu na 60 m překážek:

přípravka: 1. Juřena Matěj – SDH Mniší 2.  Beler Zbyněk – SDH Mniší 3.  Holub Mikuláš – SDH Mniší

mladší žáci: 1.  Filip Matěj – SDH Mniší 2.  Svatoš Marek – SDH Hájov 3.  Staněk Tomáš – SDH Hájov

mladší žačky: 1. Kabátová Anna – SDH Hájov 2. Smoĺarová Sofie – SDH Mniší 3. Kusová Klaudie – SDH Hájov

starší žačky: 1. Holubová Agáta – SDH Mniší 2. Babincová Nikol – SDH Frenštát pod R. 3. Moštková Kateřina – SDH Hájov

starší žáci: 1. Holub Šimon – SDH Mniší 2. Kahánek Dominik – SDH Mniší 3. Filip Bartoloměj – SDH Mniší

Pořadí na prvních třech místech v běhu na 100 m překážek:

mladší dorostenci: 1. Holub Šimon – SDH Mniší; 2. Vojtěch Plandor – SDH Hájov, 3. Schiller Vojtěch – SDH Frenštát p. R:

střední dorostenci: 1. Schiller Matěj – SDH Frenštát p.R., 2. Hubeňák Vojtěch – SDH Lubina

starší dorostenci: 1. Kocourek Adam – SDH Hájov

mladší dorostenky: 1. Moštková Hana – SDH Hájov, 2. Moštková Kateřina – SDH Hájov, 3. Anna Pustková – SDH Mniší

střední dorostenky: 1. Babincová Nikol – SDH Frenštát p.R., 2. Jalůvková Nina – SDH Frenštát p. R., 3. Šrámková Andrea – SDH Hájov