O pohár starosty KSH MSK 2023 1.místo

V sobotu 2.9. 2023 se nejlepší družstva mladých hasičů z Moravskoslezského kraje sjela poměřit své dovednosti do Metylovic na pohárovou soutěž „O pohár starosty KSH MSK“. V kategorii starších žáků se utkalo 16 družstev a v mladších žácích 18 družstev. Za jednotlivé okresy se nominovaly tři družstva v každé kategorii. Soutěžilo se ve štafetách dvojic a požárních útocích, ve kterých měli st. žáci terče nástřikové a ml. žáci terče sklopné.

Naše družstva obhajovala v obou kategoriích vítězství z posledních dvou let. Přípravu na soutěž jsme vzhledem k prázdninové pauze nechtěli podcenit, proto jsme před závody uskutečnili tři tréninky.

Starší žáci svou formu z jarní sezóny neztratili a s přehledem zvítězili v obou disciplínách a zároveň vytvořili nový rekord sboru na nástřikové terče v čase 19,37 s. Družstvo mladších žáků prošlo velkou generační obměnou a na závodech patřili k nejmladším. Ve štafetě dvojic s časem 81,38 s obsadili 13. místo, výborně rozběhlý požární útok v koncovce na levém proudu zmařila pravděpodobně nečistota v proudnici, kdy z proudnice vycházel rozdělený proud, kterým nebylo možné terč sestřiknout, a tak s konečným časem 45,75 s obsadili v útoku 14. místo, celkově místo šestnácté.

Na zpáteční cestě jsme se zastavili v cukrárně v Kozlovicích, kde jsme se osvěžili zmrzlinou.