Krajský pohár MSK ve Velkých Hošticích

V sobotu 31. srpna 2019 se konal Krajský pohár MSK, na který si postup vybojovalo celkem 18 týmů z celého Moravskoslezského kraje, tj. tři týmy z každého okresu. Náš sbor si dle postupového klíče zajistil účast v kategorii mladších i starších žáků. Po prvotních potížích, kdy jsme měli problém dát dohromady tým deseti dětí (tréninky i soutěž kolidovaly s letními prázdninami) a museli jsme tak oslovit mladší žáky z Frenštátu, abychom se vůbec mohli soutěže zúčastnit, se podařilo nakonec tým seskládat a secvičit. Letos se soutěžilo v požárním útoku s jednotnou PS 12 a štafetě 4 x 60 m člunkově. Mladší žáci soutěž zahájili požárním útokem, ale kotrmelce rozdělovače a přivření levého proudu znamenal až dosažený čas 20,08, což v této disciplíně není zdaleka nejlepší. Netrpělivě jsme tak čekali, co to udělá v konečném pořadí. Nakonec to znamenalo čtvrté místo v této disciplíně, druhá družstva totiž taky chybovala. Ve štafetě to však byla nádherná podívaná, když naše lepší čtveřice (Naty, Agi z Mniší a Matěj, Štěpán z Frenštátu) ji zaběhla v čase 49,67. Druhý nejlepší čas byl až o pět vteřin horší, což bylo neuvěřiteln! Vítězstvím ve štafetě a čtvrtým místem v PÚ si mladší žáci zaslouženě vybojovali bednu a na krk si mohli pověsit stříbrné medaile. Moc gratulujeme a děkujeme!

Starší žáky poznamenal neúspěch na požárním útoku, kdy za nenašroubovaný koš měli neplatný pokus. Štafetu sice rovněž zaběhli výborně a za dosažený čas 46,08 jim patřila čtvrtá příčka, v konečném pořadí to ale znamenalo až 13. místo.

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]