8.kolo ligy FC v Frenštátě pod Radhoštěm 2023

Na závěrečné kolo „Floriánku“ jsme vyrazili v sobotu 23.9.2023 do Frenštátu pod Radhoštěm. Bohužel na jejich hasičském cvičišti nás přivítal déšť, který soutěžící provázel s krátkými přestávkami celou soutěží. Soutěžilo se v požárním útoku, štafetě 4x60m a v běhu na 60m překážek jednotlivců. Bohužel závod jednotlivců ovlivnil déšť nejzásadněji, každým pokusem se dráha zhoršovala, a tak bylo rozhodnuto, že výsledky běhu jednotlivců nebudou započítány do celkového pořadí ligy v běhu na 60m překážek. Byly vyhodnoceny pouze v rámci místního závodu.

Na závody jsme dorazili ve dvěma družstvy starších žáků a jedním družstvem mladších žáků.

Mladší žáci předvedli krásnou štafetu s umístěním na třetím místě, bohužel požární útok v těžkých podmínkách nevyšel dle představ a odsunul je na celkové 6. místo.

Starší žáci začínali soutěž požárním útokem, družstvo „A“ i přes drobné zaváhání na základně díky skvělému sestřiku v čase 14,53 s požární útoky vyhrálo, její „papírově lepší štafeta“ bohužel zaváhala při předávce a byla nehodnocena, a tak jako již letos potřetí zachraňovala situaci štafeta č.2, která nezaváhala a bezchybným výkonem ve čtvrtém nejlepším čase zajistila celkové vítězství v soutěži.

Družstvo „B“ v požárním útoku taky zaváhalo na základně, tomu se ale již nepodařilo manko smazat a v požárním útoku skončilo šesté. Ve štafetě předvedlo hezký výkon a obsadilo v ní 6. místo, což v součtu stačilo rovněž na šesté místo.

V běhu na 60m překážek se v těžkých podmínkách na stupně vítězů probojovali Sofie Smoľarová, která obsadila skvělé třetí místo a Jakub Škrabal ještě lepší, místo druhé.