1. místo v Krajském kole hry Plamen 2022 – postup na MČR do Hradce Králové

Ve dnech 10. a 11. června se ve Frýdku-Místku uskutečnilo krajské kolo hry Plamen, na které za každý okres Moravskoslezského kraje postoupila dvě družstva. Celkově se tak závodů zúčastnilo 12 družstev starších žáků. Závody byly zahájen již v pátek odpoledne, kdy se všechna družstva sjela do Zelinkovic, aby odběhla závod požárnické všestrannosti. Trať sice byla po deštích výrazně podmáčená, ale naše děti se s ní popraly velmi statečně, když v nejrychlejším běžeckém čase tuto disciplínu ovládly, a i když měly osm neshozených špalíků při střelbě, stačilo to na vítězství v této disciplíně.

Závody pak pokračovaly v sobotu ráno na stadiónu ve Frýdku-Místku. Na všechny disciplíny měly děti dva pokusy. První disciplínou byla štafeta CTIF 400 m. Tu naše děti vyhrály, když dosáhly času 71,94s. Poté následovala štafeta 4 x 60m, kde jsme po drobném zaváhání při zapojování proudnice obsadili 3. místo časem 41,92s. Další disciplínou byla štafeta požárních dvojic, kterou jsme v osobním rekordu (48,79s) vyhráli. Na technické disciplíně PÚ CTIF jsme obsadili 2. místo časem 54,84s; bohužel jsme ale obdrželi 5 trestných bodů za přetočení hadice. Před poslední disciplínou – požárním útokem s nástřikovými terči a jednotným strojem jsme sice měli vybudovaný mírný náskok na druhého v pořadí, nicméně i tak jsme chtěli předvést co nejlepší výkon. První pokus byl rozběhnut parádně, ale odpojení hadice B na rozdělovači znamenalo čas až 32,52s. Druhý pokus byl opět rozběhnut skvěle, ale tentokrát se nedařily úplně nástřiky. Čas 29,68 s znamenal v této disciplíně 6. místo. Ale jelikož se nedařilo i týmu na průběžném druhém místě, podařilo se našemu družstvu nakonec zvítězit, a to s náskokem 10 bodů na druhý Hájov, třetí Skalice ztratila na nás bodů devatenáct.

Děti si za předvedené výkony, osobní rekordy a poctivou přípravu zaslouženě pověsily na krk zlaté medaile. Dále obdržely poháry za celkové vítězství i umístění na stupních vítězů v jednotlivých disciplínách a krásné věcné ceny. Jako poděkování ze strany trenérů následovala zmrzlina, dětské šampaňské a opékání špekáčků s přenocováním na hasičárně. Tímto to ale neskončilo, protože děti si vítězstvím zajistily postup na MČR, které se uskuteční ve dnech 25. a 26. června 2022 v Hradci Králové. Držme jim tak všichni pěsti, ať mají při závodech štěstí!