Sbor dobrovolných hasičů Mniší za podpory Města Kopřivnice uspořádal v sobotu 15. 9. 2018 třetí ročník pohárové soutěže mladých hasičů zařazené do ligy „Floriánek CUP 2018“ a druhý ročník pohárové soutěže dorostu v běhu na 100 m překážek.

Mladí hasiči soutěžili v disciplínách požární útok s vodou, štafetě požárních dvojic a běhu na 60 m překážek. Deštivé počasí, které z pátku na sobotu panovalo, a které způsobilo nejednu vrásku na čele pořadatelů, se naštěstí ráno umoudřilo a nebylo potřeba nakonec organizačně na průběhu soutěže nic měnit. Do bojů o poháry, medaile a věcné ceny se zapojilo celkem 290 dětí, tj. 29 družstev, z toho 15 družstev mladších žáků a 14 družstev žáků starších.

V kategorii starších žáků zvítězili mladí hasiči z Tísku před týmem z Prchalova a Výškovic. Mladší žáci z Mniší obsadili při stejném bodovém zisku, avšak s horším požárním útokem, druhé místo před vítězným Hájovem, třetí pak skončili mladí hasiči z Frenštátu p. R. Nepopulární čtvrté místo pak obsadilo další družstvo z Mniší „B“.

Kromě týmových závodů proběhl i závod v běhu jednotlivců na 60 m překážek, kterého se celkem zúčastnilo ve čtyřech kategoriích (mladší/starší dívky/chlapci) 69 dětí. Řada dětí si vylepšila své osobní rekordy.

Souběžně s plněním disciplín mladých hasičů probíhal na antukové dráze běh dorostu na 100 m překážek. Do něj nastoupilo celkem 25 dívek a chlapců v kategoriích starší, střední a mladší dorost.

Výsledky jednotlivců na 100 m překážek: st. dorostenci (1. R. Matula z SDH Hájov, 2. F. Kuchař z SDH Hájov, 3. T. Kalina z SDH Lubina); stř. dorostenci (1. A. Žídek z SDH Lubina, 2. P. Kantorek z SDH Prchalov, 3. T. Pustějovský z SDH Hájov), ml. dorostenci (1. A. Kocourek z SDH Hájov, 2. D. Kabát z SDH Hájov, 3. J. Rozsypal z SDH Prchalov); stř. dorostenky (1. A. Onderková z SDH Hájov, 2. M. Krayzlová z SDH Tísek, 3. M. Kelnarová z SDH Hájov); ml. dorostenky (1. N. Polášková z SDH Lubina, 2. M. Zajíčková z SDH Tísek, 3. N. Bolková z SDH Prchalov).

Výsledky jednotlivců na 60 m překážek: st. žáci (1. L. Staněk z SDH Mniší, 2. P. Kantorek z SDH Prchalov, 3. J. Rozsypal z SDH Prchalov); starší žačky (1. A. Onderková z SDH Hájov, 2. N. Zahradníková z SDH Mniší, 3. N. Babincová z SDH Frenštát p. R); ml. žáci (1. Š. Holub z SDH Mniší, 2. Š. Blabla z SDH Frenštát p. R., 3. M. Babinec z SDH Mniší); ml. žačky (1. M. Kavková z SDH Hájov, 2. K. Mošťková z SDH Hájov, 3. N. Kuchařová z SDH Hájov.

Podrobné výsledky:Vyhodnocení soutěží mladší FC 2018 Mniší; Vyhodnocení soutěží starší FC 2018 Mniší; 60m překážek žáci 3 časy 2018; 100m překážek dorost 3 časy 2018

vice fotek zde