Z důvodu „koronavirové epidemie“ jsme letos vyrazili na první letošní soutěž až v sobotu 27. června, a to do Lubojat na pohár ORM Nový Jičín. Náš sbor reprezentovala družstva mladších i starších žáků. Soutěžilo se ve štafetě požárních dvojic a PÚ.                                                                                 V konkurenci sedmi družstev mladší žáci „A“ celkově vyhráli, i když ve štafetě dvojic udělali drobné chybky a umístili se v ní třetí. Zato ale předvedli krásný požární útok v čase 14,72 sekund, který vyhráli s náskokem vice než dvou sekund. Závodu se také zúčastnilo družstvo mladších žáků „B“, které však kvůli nedostatku závodníků nemohlo být klasifikováno, ale přesto předvedlo hezký výkon.

Starší žáci v nové útokové sestavě příjemně překvapili nádherným pokusem v čase 14,19 a těsně v něm skončili druzí za vítězným Hájovem s časem 14:15. Ve štafetě dvojic skončili třetí, což v celkovém součtu obou disciplín stačilo na krásné třetí místo.

Obě družstva si tímto vybojovala postup do Krajského poháru, který se uskuteční 5. září 2020 v Českém Těšíně.