Tak jak to bývá každý rok, nástupem podzimu se vždy rozjíždí nový ročník hry Plamen. Jeho první kolo se tentokrát konalo na Hájově a to v sobotu 6. října. Soutěžilo se tradičně v závodě požárnické všestrannosti, kdy děti musely na trati dlouhé 2 – 3 km plnit úkoly na různých stanovištích (střelbu ze vzduchovky, ručkování po laně, uvázání uzlů, určování topografických značek, zorientování mapy, atd.). Druhou disciplínou byla v letošním roce štafeta požárních dvojic. Náš sbor reprezentoval kolektiv mladších i starších žáků. Mladší žáci se bohužel těsně před závody potýkali s velkou nemocností, a proto se na start za náš sbor mohla postavit nakonec pouze jedna pětičlenná hlídka. A i když se před sobotní soutěží měnila právě z důvodu nemoci sestava, dokázaly děti, že jsou sehraný tým a praly se statečně. ZPV se jim podařilo vyhrát, když jediné trestné body nasbíraly za pět neshozených špalíků (z celkem 15ti). Štafetu požárních dvojic zaběhli v čase 71,41 sekund a patřilo jim třetí místo v této disciplíně. V konečném pořadí obsadili krásné 2. místo (z celkem devíti zúčastněných družstev) se ztrátou jednoho bodu na domácí Hájov. Toto umístění jim dává dobrou naději na pěkný výsledek v Okresním kole, do kterého se právě započítává umístění z podzimního závodu.

Starší žáci na start postavili dvě hlídky, přičemž stejně jako mladší žáci nenasbírali žádné jiné trestné body než na střelbě. Zůstalo jim sedm špalíků a v ZPV to znamenalo krásné 2. místo za domácím Hájovem. Boj s Hájovem to byl i na štafetě požárních dvojic, kterou starší žáci bohužel o 3 setiny prohráli. V konečném pořadí tak starším žákům patří 2. místo z celkem 14ti soutěžních družstev a stejně jako u mladších žáků jsou perspektivní vyhlídky na kvalitní umístění v jarním druhém kole hry Plamen.

Na závodech jsme měli i zastoupení v kategorii dorostenců jednotlivců, kdy náš sbor reprezentoval ve střední kategorii Lukáš Staněk. Ten v konkurenci devíti jednotlivců obsadil v ZPV pěkné 4. místo.

Dětem gratulujeme za podané výkony!

Petra Holubová