V sobotu 26. května 2018 se v Lubojatech konalo Okresní kolo hry Plamen včetně běhu jednotlivců. Náš sbor reprezentovalo družstvo mladších žáků a čtyři jednotlivci z kategorie žáků starších. Do výsledků jarního kola, které zahrnovalo štafetu požárních dvojic, štafetu CTIF, PÚ CTIF a PÚ s vodou, se započítávaly i výsledky z podzimu, tj. ze ZPV a štafety 4 x 60 m. Družstvo mladších žáků do sobotních bojů vstupovalo s vítězstvím z podzimu, když vyhrálo ZPV i štafetu 4 x 60 m. Na štafetě pož. dvojic časem 62,68 obsadilo druhé místo, na štafetě CTIF to bylo opět druhé místo časem 96,18. Disciplínu PÚ CTIF vyhrálo i přes pětisekundovou penalizaci za přetočení hadice (čas 58,34 + 5). Před poslední disciplínou mělo naše družstvo stejný počet bodů jako družstvo z Hájova. O celkovém vítězi tak měl rozhodnout PÚ, na který měli všichni dva pokusy. I přesto, že oba pokusy naši mladí hasiči zaběhli za 15 sekund (respektive lepší za 15,64), nestačilo to o pět desetin sekundy na družstvo z Hájova. Takto napínavý boj o konečného vítěze už okresní kolo dlouho nepamatuje. Naši mladí hasiči si nakonec na krk pověsili stříbrné medaile – za boj, snahu a pěkné výsledky jim patří velká gratulace!

Starší žáci v rámci okresního kola absolvovali běh jednotlivců. Nejlépe se vedlo Lukáši Staňkovi, který časem 13,30 zvítězil v kategorii žáků a získal 2. výkonnostní třídu. Z děvčat se nejlépe vedlo Nele Zahradníkové, která časem 14,68 rovněž zvítězila a získala 3. výkonnostní třídu. Třetí místo patřilo Tereze Pustkové za čas 15,40 a čtvrté místo Adéle Sokolové za čas 16,44.