Závod hasičské všestrannosti a brannosti 2023/2024

Letošním podzimem začalo plnění „branného závodu“ podle nového konceptu. „Braňák„ byl po dlouhá léta součástí celostátní „Hry Plamen“, ale od letošního roku se stal samostatnou soutěží s postupovým klíčem pro všechny kategorie od okresního kola přes krajské kolo až s vyvrcholením na MČR. Z jednotlivých kol postupují vždy dvě nejlepší hlídky z mladších žáků, starších žáků a dorostu chlapců, dívek a smíšených hlídek. Zásadní podmínkou pro přihlášení do závodu je splnění „Okruhu celoroční činnosti kolektivu mladých hasičů“, avšak i samotný závod doznal velkých změn, co se jednotlivých stanovišť týče.

I přes počáteční váhání jsme se rozhodli do tohoto nového konceptu „braňáku přihlásit. S přípravou jsme sice začali až po skončení „Floriánku“, což bylo dva týdny před samotným závodem, ale o to s větším nasazením. Na začátek jsme dětem nachystali potřebné studijní materiály, které se musely naučit samostudiem, jiná cesta vzhledem k časové tísni nebyla. Samotné tréninky jsme zaměřili na intenzivní trénink střelby ze vzduchovky a procvičování naučené teorie.

Do samotného závodu jsme přihlásili jednu hlídku mladších žáků, dvě hlídky starších žáků a hlídku smíšeného dorostu. Výsledky předčily očekávání, všechny naše hlídky si vybojovaly postup do krajského kola, mladší žáci z druhého místa, starší žáci z prvního a druhého místa a dorost z prvního místa.  I když jsme věděli, že děti přistupovaly k přípravě velmi zodpovědně a nadšeně, postup všech hlídek byl pro nás velkým, ale o to příjemnějším překvapením. Všem dětem včetně náhradníků patří velké uznání a poděkování. Krajské kolo se bude konat 11. 11. 2023 v Jánských Koupelích.