2. kolo ligy FC ve Fulneku 2023

V neděli 21. května 2023 se naše dvě družstva starších žáků a jedno družstvo mladších žáků vydaly soutěžit do Fulneku na 2. kolo ligy Floriánek cup. Závodilo se ve štafetě požárních dvojic, požárním útoku a v běhu jednotlivců na 60 m.

Starší žáci “A“ začali soutěž krásnou štafetou dvojic (52,07s) s náskokem dvou sekund na ostatní soupeře. Na start požárního útoku šli ale s nejistotou, neboť družstvu před jejich startem praskla po ukončení útoku savice a z okolí základny se stal rybník. I přes maximální odvodnění byl pohyb kolem základny „nejistý“, a tak si družstvo muselo počínat velmi opatrně a jít na velkou jistotu, která ještě s mírným zaváháním na terčích znamenala druhé místo v útoku (15,75s) i celkově. Družstvo „B“ po hezké štafetě dvojic (55,71) na pátém místě taky lehce zaváhalo v požárním útoku (20,91), ve kterém skončilo osmé a celkově šesté. Kategorii starších tentokrát vyhrál Hájov.

Mladším žákům se tentokrát moc nedařilo. Po průměrných dvojicích (78,9), za které jim patřila sedmá příčka, rovněž zaváhali na požárním útoku (26,61s), kde byli devátí. Celkově to stačilo na osmé místo.

Součástí závodů byl i běh na 60 m překážek, kterého se zúčastnili i naši závodnici a umístili se takto:

mladší žáci – Jakub Škrabal 2. místo; Mikuláš Holub 7. místo; Matěj Juřena 11. místo; Ota Marák 15. místo.

mladší žačky – Sofie Lysová 5. místo

starší žáci – Bartoloměj Filip 2. místo, Vít Němec 4. místo, Filip Zahradník 5. místo, Matěj Filip 8. místo; Matyáš Šablatura 9. místo

starší žačky – Sofie Smoĺarová 7. místo