Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Mniší

/Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Mniší

Jmenný seznam členů jednotky
Velitel jednotky:
Holub Svatopluk
Velitelé družstev:
Reček Jiří, Šimíček Marek, Marák Jakub
Strojníci:
Šustala Miroslav – hlavní strojník,
Kabuďa Jiří, Juřena Radim, Žabenský Petr, Babinec Ladislav, Hrabovský Martin, Hrabovský Tomáš, Marák Jakub, Šimíček Marek
Hasiči:
Harabiš Aleš, Holub Štepán, Chlebek Leon, Jurečka Pavel, Harabiš Václav ml., Koliba Emil, Marák Ondřej, Černošek Tomáš, Bělík Pavel, Marák Lukáš, Špaček Pavel, Beler Zbyněk, Šablatura Zdeněk, Šablatura Miroslav ml.

Kategorie: JPO V/2 – základní početní stav členů 9 (r. 2016)

Jednotka našeho sboru bývá povolávána k událostem na území naší obce, zejména pak k: požárům, technickým pomocím s motorovou pilou, povodním a záplavám, asistencím rychlé záchranné službě a k likvidacím obtížného hmyzu. V případě požáru bývá také současně povolána jednotka HZS MSK Nový Jičín a JSDH Kopřivnice (JPO II). Tyto dvě jednotky také zasahují na území naší obce v případě dopravní nehody, chemické či ekologické havárie.

Požár osobního automobilu

28. září vyjela jednotka v 21:27 k požáru osobního automobilu Škoda Felicie kombi. Automobil se nacházel před hranicí mezí naší obci a Tichou za číslem popisným 86. Jednotka  provedla krátký průzkum a nachystala útočné vedení [...]

Přidal uživatel: |28. 09. 2016|

Technická pomoc – nebezpečný hmyz

Jednotka vyjela 18. září v odpoledních hodinách na likvidaci obtížného hmyzu do chatové osady na pružinách. Na chatě č. 6 likvidovala velké vosí hnízdo v půdním prostoru. Vosy se již prokousávaly do obytných [...]

Přidal uživatel: |18. 09. 2016|

Technická pomoc – čerpání vody

Po vydatném lokálním dešti byla naše jednotka vyslána 31. května ve večerních hodinách do Kopřivnice sídliště sever. Jednotka spolu s dalšími 17 jednotky postupně byla posílána zřízeným mobilním operačním střediskem na stanici JSDH Kopřivnice na další adresy V [...]

Přidal uživatel: |31. 05. 2016|

Technická pomoc – nebezpečný hmyz

Jednotka vyrazila 26.5. po 21 hodině na obtížný hmyz, na adresu Mniší č.p. 165  

Přidal uživatel: |26. 05. 2016|

Technická pomoc – spadlý strom

10. února  byla jednotka vyslána krátce před desátou hodinou dopolední k odstranění nebezpečných stavu na horní konec, kde hrozila lípa pádem na vodojem. Na místo dojela rovněž jednotka HZS NJ a pracovníci životního prostředí. Nakonec [...]

Přidal uživatel: |10. 02. 2016|

Požár sklepa Mniší č.p. 72

Jednotka vyjela krátce po půlnoci k požáru sklepa do domu č.p. 72. Po příjezdu na místo tam již byla policie ČR, naše jednotka provedla uhašení pomocí RHP - Práškový. Dále byla nápomocná veliteli zásahu HZS [...]

Přidal uživatel: |28. 11. 2014|