Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Mniší

/Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Mniší

Jmenný seznam členů jednotky
Velitel jednotky:
Holub Svatopluk
Velitelé družstev:
Reček Jiří, Šimíček Marek, Marák Jakub
Strojníci:
Šustala Miroslav – hlavní strojník,
Kabuďa Jiří, Juřena Radim, Žabenský Petr, Babinec Ladislav, Hrabovský Martin, Hrabovský Tomáš, Marák Jakub, Šimíček Marek,Jiří Reček, Svatopluk Holub
Hasiči:
Harabiš Aleš, Holub Štepán, Chlebek Leon, Jurečka Pavel, Harabiš Václav ml., Koliba Emil, Marák Ondřej, Černošek Tomáš, Bělík Pavel, Marák Lukáš, Špaček Pavel, Beler Zbyněk, Šablatura Zdeněk.

Kategorie: JPO V/2 – základní početní stav členů 9 (r. 2016)

Jednotka našeho sboru bývá povolávána k událostem na území naší obce, zejména pak k: požárům, technickým pomocím s motorovou pilou, povodním a záplavám, asistencím rychlé záchranné službě a k likvidacím obtížného hmyzu. V případě požáru bývá také současně povolána jednotka HZS MSK Nový Jičín a JSDH Kopřivnice (JPO II). Tyto dvě jednotky také zasahují na území naší obce v případě dopravní nehody, chemické či ekologické havárie.

Požár

V jednu hodinu noční dne 29.4. 2020 byla jednotka povolána k požáru nízké budovy. po příjezdu na místo bylo zjištěno, že hoří pergola u č.p. 59 a včelín u souseda. požár byl již ve značném [...]

Přidal uživatel: |05. 05. 2020|

Požár

krátce po 7. hodině raní jednotka vyjela k hlášenému požáru  v Mniší č.p.11,  ještě před příjezdem na místo se podařilo sousedum oheň uhasit a vzbudit majitele. Na místě  naše jednotka pomohla odstranit hromadu ohořelého materiálu [...]

Přidal uživatel: |14. 03. 2020|

Požár

4.10. 2019 4:34 Jednotka SDH Mniší vyjela na žádost IBC Ostrava k požáru garáže v Mniší č.22 . Po  příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o rozvinutý požár garáže bez motorového vozidla. Před [...]

Přidal uživatel: |04. 10. 2019|

Obtížný hmyz

20.8. 2019 19:34 Jednotka vyjela na žádost p.Šopíka k likvidaci vosího hnízda ohrožujicího alergické děti. Hnizdo se nacházelo v půdním prostoru rodinného domu. Jednotka hnízdo nejpve paralizovala přípravkem ANTIVESPE a poté jej mechanicky odstranila.

Přidal uživatel: |21. 08. 2019|

Sršni

27.7. 2019 20:14 Jednotka vyjela na žádost p.Štochla k likvidaci sršního hnízda ohrožujícího alergické děti. Hnízdo se nacházelo na balkoně zděné chaty v blízkosti okna hlavní obytné části budovy. Jednotka hnízdo nejprve paralyzovala přípravkem ANTIVESPE [...]

Přidal uživatel: |27. 07. 2019|

Překážka na silnici

1.7. 2019 21:57 Jednotka SDH Mniší vyjela na žádost IBC Ostrava k odstraňování překážek na silnici č.486 mezi obcemi Mniší a Hukvaldy. Na místě byl nalezen vyvrácený listnatý strom (cca O 30 cm, výška 15 [...]

Přidal uživatel: |01. 07. 2019|