Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Mniší

/Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Mniší

Jmenný seznam členů jednotky
Velitel jednotky:
Holub Svatopluk
Velitelé družstev:
Reček Jiří, Šimíček Marek, Marák Jakub
Strojníci:
Šustala Miroslav – hlavní strojník,
Kabuďa Jiří, Juřena Radim, Žabenský Petr, Babinec Ladislav, Hrabovský Martin, Hrabovský Tomáš, Marák Jakub, Šimíček Marek,Jiří Reček, Svatopluk Holub
Hasiči:
Harabiš Aleš, Holub Štepán, Chlebek Leon, Jurečka Pavel, Harabiš Václav ml., Koliba Emil, Marák Ondřej, Černošek Tomáš, Bělík Pavel, Marák Lukáš, Špaček Pavel, Beler Zbyněk, Šablatura Zdeněk.

Kategorie: JPO V/2 – základní početní stav členů 9 (r. 2016)

Jednotka našeho sboru bývá povolávána k událostem na území naší obce, zejména pak k: požárům, technickým pomocím s motorovou pilou, povodním a záplavám, asistencím rychlé záchranné službě a k likvidacím obtížného hmyzu. V případě požáru bývá také současně povolána jednotka HZS MSK Nový Jičín a JSDH Kopřivnice (JPO II). Tyto dvě jednotky také zasahují na území naší obce v případě dopravní nehody, chemické či ekologické havárie.

Požár osobního automobilu

28. září vyjela jednotka v 21:27 k požáru osobního automobilu Škoda Felicie kombi. Automobil se nacházel před hranicí mezí naší obci a Tichou za číslem popisným 86. Jednotka  provedla krátký průzkum a nachystala útočné vedení [...]

Přidal uživatel: |28. 09. 2016|

Technická pomoc – nebezpečný hmyz

Jednotka vyjela 18. září v odpoledních hodinách na likvidaci obtížného hmyzu do chatové osady na pružinách. Na chatě č. 6 likvidovala velké vosí hnízdo v půdním prostoru. Vosy se již prokousávaly do obytných [...]

Přidal uživatel: |18. 09. 2016|

Technická pomoc – čerpání vody

Po vydatném lokálním dešti byla naše jednotka vyslána 31. května ve večerních hodinách do Kopřivnice sídliště sever. Jednotka spolu s dalšími 17 jednotky postupně byla posílána zřízeným mobilním operačním střediskem na stanici JSDH Kopřivnice na další adresy V [...]

Přidal uživatel: |31. 05. 2016|

Technická pomoc – nebezpečný hmyz

Jednotka vyrazila 26.5. po 21 hodině na obtížný hmyz, na adresu Mniší č.p. 165  

Přidal uživatel: |26. 05. 2016|

Technická pomoc – spadlý strom

10. února  byla jednotka vyslána krátce před desátou hodinou dopolední k odstranění nebezpečných stavu na horní konec, kde hrozila lípa pádem na vodojem. Na místo dojela rovněž jednotka HZS NJ a pracovníci životního prostředí. Nakonec [...]

Přidal uživatel: |10. 02. 2016|

Požár sklepa Mniší č.p. 72

Jednotka vyjela krátce po půlnoci k požáru sklepa do domu č.p. 72. Po příjezdu na místo tam již byla policie ČR, naše jednotka provedla uhašení pomocí RHP - Práškový. Dále byla nápomocná veliteli zásahu HZS [...]

Přidal uživatel: |28. 11. 2014|