Floriánek Cup 2018

Naše družstvo mladších i starších žáků se v letošním roce opět zapojilo do ligy Floriánek Cup 2018. Liga se skládala z celkem osmi kol. Celkem se do ní zapojilo 25 družstev, z toho 12 družstev mladších žáků a 13 družstev žáků starších. Soutěžilo se především v požárním útoku, štafetě požárních dvojic, štafetě 4 x 60 m s překážkami a závodu požárnické všestrannosti. Za každé kolo sbírali mladí hasiči body do celkového hodnocení. Letošní ročník byl velmi vyrovnaný. V kategorii mladších žáků např. rozhodlo o vítězi až poslední kolo.

Naši mladší žáci v letošním ročníku pokaždé vystoupali na stupně vítězů, přičemž 3 x zvítězili, 4 x byli druzí a jednou třetí. V konečném pořadí jim tak patřilo skvělé 2. místo se ztrátou pouze jednoho bodu na vítězný Hájov. Starší žáci se letos potýkali s personálními problémy, kdy několikrát chybějícího člena musel nahradit někdo z mladších žáků. I přes tyto problémy nakonec obsadili 6. místo, přičemž čtyřikrát se umístili do pátého místo – jednou i zvítězili a jednou byli třetí.

Všechny naše děti si za svůj přístup a podané výkony mohli na krk pověsit medaile s druhým respektive šestým místem, protože dle pravidel ligy všem dětem medaile náleží (nejsou medailemi odměněny pouze stupně vítězů). Dále jim patřil pohár a plaketa. Každý sbor navíc ještě za zapojení se do ligy obdržel párty stan.

Všem dětem gratulujeme za vzornou reprezentaci našeho sboru a podané výkony! Poděkování patří i rodičům za jejich podporu a přístup, a v neposlední řadě i trenérům, kteří svůj volný čas věnovali nácviku dětí a ježdění o víkendech po soutěžích.

Petra Holubová