Třetí kolo FC 2019 se konalo ve Slatině a konečně soutěžící přivítalo krásné slunečné počasí. Družstva soutěžila ve štafetě požárních dvojic a v požárním útoku na výborně připraveném závodišti.

Mladší žáci „A“ i přes drobné chybky v obou disciplínách celkově vyhráli.  Požární útok (16,60s) měli nejlepší a ve štafetě dvojic byli druzí (68,14s). Družstvo „B“ zaběhlo bezchybně štafetu dvojic (73,98) a obsadilo v této disciplíně 3. místo, bohužel diskvalifikace v požárním útoku po u padnutém sacím koši zhatilo naději na medailové umístění a družstvo se muselo spokojit s pátým místem.

Starší žáci opět předvedli dobře secvičenou štafetu dvojic (55,1s) která tentokrát stačila na druhé místo, ale diskvalifikace v požárním útoku po upadnutém koši odsunula družstvo na celkové 7 místo.

Po těchto závodech mladší žáci vedou průběžné pořadí „FC 2019“ a straší žáci jsou pátí v pořadí.

Po zrušeném prvním kole ligy v běhu na 60 m překážek ve Fulneku se dočkali prvního závodu i jednotlivci. V této disciplíně se nám velmi dařilo, Nela Zahradníková vyhrála v osobním rekordu 13,83s mezi staršími žačkami, Michal Harabiš rovněž vyhrál s osobákem 14,41s mezi staršími žáky.  Mladší žačky se taky nenechaly zahanbit, Natálie Sokolová si vytvořila časem 16,24s osobák a soutěž vyhrála, druhé místo rovněž v osobáku 17,73s obsadila Agáta Holubová.